
Oferta numer: DO296/0718
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny
(0 PLN / m2)
- 350 POWIERZCHNIA
- 10 POKOJE
- 5 ŁAZIENKI
- Typ ofertyNa sprzedaż
- Rodzaj rynkuWtórny
- OfertaNa sprzedaż
- RynekWtórny
- ObiektTyp obiektuDom
- Rodzaj budynkuDom jednorodzinny
- Powierzchnia350 m2
- BudynekDom jednorodzinny
- Pow.350 m2
- Rok budowy1928
- Ilość pokoi10
- Ilość łazienek5
- Piętro1
- Ilość pięter2
- WindaNie
- KlimatyzacjaTak
- Balkon/tarasTak
- OgródTak
- BasenTak
- Ochrona 24/7Tak
- GarażTak
- KomórkaTak
- Typ własnościWłasność
Opis nieruchomości
Opis nieruchomości
Wyjątkowa nieruchomość z prawie 100-letnią inspirującą historią na sprzedaż w Kazimierzu Dolnym. Nieruchomość składa się z pięknej i funkcjonalnej modrzewiowej willi zaprojektowanej przez znanego architekta – Bolesława Żurkowskiego. Nieruchomość jest położona na dużej malowniczej skarpie pradoliny Wisły z widokiem na rzekę i zamek w Janowcu. Kompleks budynków składa się willi, domu gościnnego z apartamentem (65m2) i dużym tarasem (30m2), garażem w bryle budynku oraz stróżówki. Duży i dyskretny podjazd do nieruchomości może pomieścić kilka samochodów.
Historyczna willa składa się z 4 kondygnacji; partner posiada duży funkcjonalny salon (60m2) z kominkiem i wyjściem na taras z widokiem na Wisłę i basen, oddzielną kuchnię, 2 sypialnie. Na pierwszym piętrze znajdują się salon, 4 sypialne, kuchnia z jadalnią, 2 łazienki, 2 WC oraz 2 balkony. Willa posiada również poddasze oraz piwnicę (40m2) w której znajdują się winiarnia oraz pomieszczenia gospodarcze. Piękna duża działka (9 200 m2) z ogrodem tonącym w zieleni i kwiatach, basen kąpielowy (12x6m) z podgrzewaną wodą oraz widok na Wisłę tworzą idealne warunki do wypoczynku. Woda w basenie jest uzdatniana solą.
Posiadłość położona jest na skarpie naprzeciwko zamku w Janowcu, około 300 m od punktu widokowego. Z willi roztacza się niepowtarzalny widok na Wisłę i na Zamek – jedno z najpiękniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym.
Historia willi
Willa wraz ze stróżówką została zaprojektowana przez architekta Bolesława Żurkowskiego i wybudowana w latach 1927/1928 na zlecenie dziadka obecnego Właściciela. Budynek posiada „historię wojenną”- mianowicie w okresie okupacji, piwnica willi była zajmowana przez oddziały wojsk niemieckich i radzieckich (front przesuwał się wzdłuż Wisły) i w tym czasie powstały na ścianach piwnicy (do dzisiaj zachowane) malunki twórczości żołnierzy, którzy tam stacjonowali.
Na terenie nieruchomości znajduje się historyczna studnia o głębokości ok. 35 m z kieratem (dom znajduje się na wzgórzu ca. 50m nad Wisłą). W okresie funkcjonowania studni, koń chodził wokół kieratu i pompował wodę do zbiornika o pojemności 1.000 litrów (konstrukcja nitowana), która do dzisiaj zachowała się na strychu willi. Woda spływała ze zbiornika do łazienek i do kuchni grawitacyjnie. Zarówno studnia jak i kierat (obecnie już nie funkcjonujące) zostały odrestaurowane i istnieją do dzisiaj.
Na decyzję wybudowania willi przez pierwotnego Właściciela w Kazimierzu Dolnym wpłynęły korzyści zdrowotne ówczesnego uzdrowiska klimatycznego jakim był i do dzisiaj jest Kazimierz Dolny wraz z okolicami. Właściciel w 1918 r. rozpoczął prace w ministerstwie Przemysłu i Handlu, gdzie został dyrektorem departamentu. W 1920 r. zrezygnował z pracy w ministerstwie i objął stanowisko dyrektora Banku Handlowego w Warszawie. Na prośbę premiera Władysława Grabskiego objął w roku 1924 stanowisko wiceministra Skarbu i razem z Grabskim przeprowadził wówczas reformę walutową. W maju 1925 r. został ministrem Przemysłu i Handlu, a po upadku rządu Grabskiego w listopadzie 1925, piastował internistycznie urząd ministra skarbu. Po zamachu majowym w 1926 r. na prośbę Piłsudskiego został w czerwcu 1926 r. ponownie ministrem skarbu w rządzie K. Bartla. Po upadku rządu Bartla 30 września 1926r. zrezygnował z dalszej pracy w rządzie i skoncentrował się na pracy przy rozbudowie przemysłu ciężkiego w Starachowicach oraz zasiadał do 1939 r. w radach nadzorczych przedsiębiorstw i banków oraz w okresie 1928-1939 był prezesem Izby Przemysłowo-handlowej w Warszawie. W okresie okupacji pozostał w Polsce i do 1944 r. kierował departamentem skarbu Delegatury Rządu RP.
Więcej zdjęć domu, jego wnętrza i otoczenia wyślę na maila.
ZAPYTAJ O CENĘ! Kupujący nie płaci prowizji. Zapraszam na prezentację T: 733 077 077
Oferuję również możliwość umówienia prezentacji zdalnej ONLINE – bez konieczności wizyty na miejscu i bezpośredniego kontaktu.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.








