Penthousy w Warszawie stały się bardzo popularne wśród młodych, nowoczesnych i jednocześnie zamożnych Klientów.  To rodzaj mieszkania, posiadającego zazwyczaj dwa poziomy i znajdującego się na najwyższych piętrach apartamentowców. W Polsce najwięcej luksusowych, i co za tym idzie najdroższych,  penthousów na sprzedaż znajduje się w Warszawie.

Penthousy są symbolem prestiżu oraz luksusu, niezależnie czy znajdują się one w Warszawie czy innym mieście – na zakup tego typu mieszkania najczęściej decydują się zamożni w wieku 30-40 lat, którzy preferują miejski i nowoczesny styl życia.  Najprościej mówiąc, najbardziej prestiżowe penthousy charakteryzują się dużą powierzchnią, nowoczesnym wykończeniem w bardzo wysokim standardzie, pięknym widokiem na panoramę miasta (lub morze, park, góry) oraz często posiadają dodatkowe wyposażenie takie jak basen, jacuzzi, salę kinową, itp. Co ważne, penthouse’ów nie spotka się wszędzie – są one usytuowane na najwyższych piętrach apartamentowców położonych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, najczęściej w samym centrum lub blisko centrum miasta, z roztaczającym się pięknym widokiem i bliskim położeniem wszelkich niezbędnych punktów handlowych, usługowych czy rozrywkowych.

 

 

 

Penthousy – Warszawa ma ich najwięcej

W Polsce największą ilość penthousów znaleźć można w Warszawie. Są one zlokalizowane w najbardziej prestiżowych stołecznych apartamentowcach. Jednym z przykładów są penthousy znajdujące się w wieżowcu Cosmopolitan przy ul. Twardej 6 projektu słynnego architekta Helmuta Jahna. Na 43 i 44 piętrze budynku powstały dwa wyjątkowe, dwupoziomowe penthouse’y z tarasami. Ich atutem jest trudniej osiągalny z innego poziomu budynku widok na panoramę Warszawy. Znalazły one nabywców jeszcze przed zakończeniem inwestycji.

Jeszcze bardziej luksusowy jest 400-metrowy apartament zlokalizowany na ostatnim poziomie słynnego wieżowca Złota 44. Znajduje się w nim m.in. basen, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, a także inteligentny system HMS, ale jego największym atutem jest bez wątpienia niesamowity widok na Pałac Kultury, Wisłę i Stare Miasto. Cena – około 65 tys. zł za metr kwadratowy.

Ponad 5,6 mln zł zapłacił z kolei nabywca 200-metrowego penthouse’u z widokiem na panoramę Warszawy w apartamentowcu Platinium Towers. Znajdują się w nim 3 sypialnie, 2 łazienki, salon, 90-metrowa antresola oraz narożny taras.

Ciekawe oferty znaleźć można także na stołecznym rynku wtórnym. Na Mokotowie za blisko 13 mln zł wystawiono na sprzedaż 316-metrowy penthouse z prywatną windą wjeżdżającą wprost do mieszkania, dwoma salonami, pokojami kąpielowymi, ogrodem zimowym oraz garażem na 5 samochodów.

Tańsze penthousy w Warszawie, które znajdują się na terenie rożnych osiedli takich jak Marina Mokotów, Miasteczko Wilanów, Eco-Park, również cieszą się dużym zainteresowaniem i szybko znajdują nowych właścicieli pomimo wyższych cen za metr kwadratowy od tych na niższych piętrach zlokalizowanych na tych samych osiedlach.

Penhouse w Monako

Penthouse w nowym budynku Tour Odeon w Monako kosztuję 280 mln dolarów, czyli ponad 1 mld zł – penthouse ma powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych. Mieszkanie będzie posiadać panoramiczny widok na Morze Śródziemne z okien sięgających od sufitu po podłogę, odkryty basen na dachu dochodzący do krawędzi budynku, turecką i rosyjską saunę, spa, własne kino, prywatną limuzynę z szoferem oraz całodobową obsługę kamerdynera i ekipy sprzątającej. Tym samym, penthouse w Tour Odeon zepchnął z pierwszego miejsca listy najdroższych tego typu mieszkań londyński One Hyde Park, który został sprzedaży za 212 mln dolarów.

Ceny penthousów w Warszawie wydają się być niskie gdy je porównamy do innych miast takich jak Monte Carlo czy Londyn, ale pomimo nie możemy porównywać tych rynków nieruchomości do Polski, warto mieć świadomość iż kupując penthouse w Warszawie wydajemy dużo mniej.