Luksusowy Penthouse z widokiem na centrum Warszawy

Lepidus Properties

Oferta numer: MI108/1015

Warszawa

Mokotów

osiedle Marina Mokotów

4.200.000 PLN

(20.588 PLN / m2)

 • 204 POWIERZCHNIA
 • 4 POKOJE
 • 2 ŁAZIENKI
 • Typ ofertyNa sprzedaż
 • Rodzaj rynkuWtórny
 • Typ obiektuMieszkanie / Apartament
 • Rodzaj budynkuApartamentowiec
 • Powierzchnia204 m2
 • Rok budowy2006
 • Ilość pokoi4
 • Ilość łazienek2
 • Piętro4
 • Ilość pięter4
 • WindaTak
 • KlimatyzacjaTak
 • Balkon/tarasTak
 • OgródTak
 • BasenTak
 • Ochrona 24/7Tak
 • GarażTak
 • KomórkaNie
 • Typ własności

Opis nieruchomości

Luksusowy Penthouse z widokiem na centrum Warszawy

Luksusowy penthouse zajmuje 3 i 4 piętro apartamentowca na osiedlu Marina Mokotów – ostatnie piętro zostało zaaranżowane formie ogrodu zimowego. Łączna powierzchnia mieszkalna wynosi 204 m2., z czego 162 m2. to część mieszkalna – salon, sypialnia, pokój gościnny / dziecięcy, 2 łazienki, garderoba, kuchnia, hall, pomieszczenie gospodarcze oraz 42 m2 części rekreacyjnej w formie ogrodu zimowego z sauną, łazienką oraz gabinetem z widokiem na panoramę centrum Warszawy. Łączna powierzchnia 4 tarasów to 180 m2.  Wysokość pomieszczeń – 3 metry.

Salon

Obejmuje łącznie 56,2 m2, w tym część podłogi wyłożona została naturalną klepką z czarnego dębu, resztę zajmuje kamień w jasnym kolorze, podgrzewany elektrycznie. Wszerz całego salonu podwieszono  sufit z czarnego szkła, sufit ten z obu stron przechodzi na ściany, również z czarnego szkła, z tym, że jedna ze ścian stanowi element ściany kuchennej, w drugą natomiast został  wbudowany telewizor 50 cali wraz z systemem 3 głośników. W podwieszonym suficie znajduje się winda, po której uruchomieniu opuszcza się projektor z jednoczesnym opuszczeniem kranu kina  domowego w przedniej części konstrukcji. W suficie zamontowano ponadto zestaw 4 głośników  oraz 9 halogenów. Po bokach konstrukcji  wychodzi  system klimatyzacyjny. W górnej części boków podwieszonego sufitu, zainstalowano komplet świetlówek  różnych barw kolorów podstawowych, co daje możliwość  dowolnego wyboru koloru światła  jaki ma być stosowany w pomieszczeniu. Całe oświetlenie  zostało podłączone do systemu domu inteligentnego.

Z salonu istnieje bezpośrednie wyjście na 2 różne tarasy. Łączna długość okien w salonie, to ponad 9 m, w tym około 5,5 m, to drzwi  balkonowe. Na suficie salonu  zainstalowano elektryczne karnisze  dla zasłon. Zasłony, z uwagi na nietypowość pomieszczenia (różna długość związana z podestami prowadzącymi na tarasy) zostały wykonane na zamówienie z naturalnego jedwabiu. Ponadto  na granicy salonu i holu zainstalowano  dodatkową szynę z zasłoną, dzięki czemu można całkowicie zasłonić salon z każdej strony, tworząc efekt „kina”. Zasłony, podobnie jak oświetlenie sterowane są przez  system domu inteligentnego.

We wszystkich oknach i drzwiach  balkonowych salonu  zainstalowane zostały moskitiery. Grzejniki podłączone są do systemu domu inteligentnego. Na ścianach w czarnych szklanych ramkach znajdują się sterowniki temperatury, oświetlenia, i innych urządzeń objętych sterowaniem przez system inteligentny.

Tarasy bezpośrednio graniczące z salonem.

Apartament zbudowany został na planie litery C i konsekwencją takiej zabudowy jest to, że z wielu pomieszczeń wychodzi się na taras główny.
Z salonu poprzez dwie pary drzwi balkonowych można wyjść na taras główny. Na ten sam taras można wyjść również z sypialni oraz  hallu. Nad  wyjściem  umieszczono markizę sterowaną elektrycznie, oraz  nagrzewnice w celu poprawy komfortu korzystania z tarasu w chłodne wieczory. Wszystkie tarasy w całym  apartamencie wyłożone są drzewem egzotycznym. Na tarasie głównym znajdują się schody kręcone (podstawy wykonane z tego samego drewna egzotycznego) – prowadzące na tarasy zlokalizowane na poziomie wyższym. W części zielonej tarasu posadzono  trawę i zieleń, dodatkowo oświetlając ją 4 halogenami ogrodowymi. Na tarasie głównym  zamontowano  głośniki w kształcie kamieni i odrębny system stereo.

Drugim tarasem, na który bezpośrednio można wyjść z salonu, jest taras przykuchenny o powierzchni 9,7 mkw., nad którym zainstalowano pergolę, jak również markizę sterowaną elektrycznie. Taras ten, podobnie jak taras główny wyposażono w odrębnie sterowany system stereo, z tym, że zainstalowano głośniki podwieszone na ścianie ukryte pod konstrukcja markizy. Podłoga  wyłożona drzewem egzotycznym.

Kuchnia

Graniczy  z salonem, ale dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych, ukrytych przy otwarciu w zabudowie ściany, może pełnić rolę kuchni zamkniętej lub otwartej w zależności od potrzeb użytkowników. Łączna powierzchnia pomieszczenia zajmuje 16,4 mkw.
Fronty mebli  zostały wykonane z czarnego szkła. Lodówka i zamrażarka również w zabudowie z tego samego tworzywa. Sprzęt kuchenny Miele w postaci  piekarnika z funkcją mikrofali, kawiarki, urządzenia do gotowania na parze, indukcyjnej płyty kuchennej, wagi, 2 szuflad  do podgrzewania naczyń, zmywarki, oraz kostkarki do lodu (również w zabudowie). W kuchni znajduje sie również wbudowana winiarka z funkcją odrębnego utrzymywania temperatury  dla różnych alkoholi. Blat kuchenny wykonano z korianu, misa zlewu również została odlana z tego samego tworzywa. Dodatkowo kuchnia wyposażona jest w stół kuchenny (ten sam korian), który całkowicie można wsunąć pod  blat kuchenny lub dowolnie przemieszczać po mieszkaniu dzięki zainstalowanym kółkom. Na ścianie  zestaw  2 podłużnych wiszących szafek podświetlanych, czarny lakierowany 4-stopniowy pochłaniacz z własnym oświetleniem halogenowym. Podobnie jak w innych pomieszczeniach odrębna strefa stereo i audio. Głośniki  czarne ukryte w konstrukcji mebla. Czujka dymu na suficie, jak również czujki wody zainstalowane za pionami urządzeń z bezpośrednim dopływem wody  zintegrowane z systemem alarmowym, wywołujące efekt odcięcia źródła zagrożenia.

Łazienka gościnna

Zainstalowano kabinę prysznicową wykonaną z drzewa i bezbarwnego szkła. Panel prysznicowy z opcją  masażu, deszczownica, radio , hydroterapia, terapia światłem, opcja łaźni parowej w kabinie, aromatoterapia. Kabina wyposażona ponadto w oddzielne pomieszczenie służące do podgrzewania/ suszenia ręczników. Wanna jednoosobowa typu w pełnej dostępnej opcji tj. masaż powietrzny, masaż wodny, terapia światłem, aromatoterapia, kontrolowanie  cyklu kąpieli, natężenia masaży, temperatury wody, posiada  system samooczyszczania zarówno całej wanny jak poszczególnych systemów po kąpieli. Sterownik dotykowy, zagłówki. Wylewka wannowa  Hansa, wykonana ze stali i szkła, dotykowa, z kolorowymi diodami zmieniającymi kolor pod wpływem zmiany temperatury wody od niebieskiego, do czerwonego. Podobna wylewka w mniejszym rozmiarze zainstalowana  przy umywalce.  Lustro naścienne jest elementem ściany. Podłoga wykonana z czarnego kamienia. Na ścianach  płytki  wykonane  dwuwarstwowo z lakieru i szkła. Oświetlenie  sterowanie  dowolnie na czujkę ruchu lub z kontaktu, czujka wody umieszczona  przy podłodze. Głośniki sufitowe, odrębnie sterowana strefa audio. Zastosowano oświetlenie halogenowe. Misa ustępowa  łącząca funkcje toalety i bidetu, sterowana na pilota, z możliwością  mycia, suszenia, pochłaniania  zapachów, regulowania  temperatury powietrza, emitowania odświeżaczy powietrza, aromatów.

Sypialnia główna

Zajmuje 16,8 m2. powierzchni mieszkania. Podłoga wyłożona w całości  wykładziną jasną z długim włosem. Karnisz z zasłonami sterowany elektrycznie. Z sypialni bezpośrednie wyjścia na taras główny. W drzwiach balkonowych i oknie zamontowano moskitiery.  Łóżko  wykonane na zamówienie z drewna pomalowanego białym lakierem, połączone z szafkami. Obok łóżka obustronnie zainstalowano sterowniki audio i systemu inteligentnego. W ścianie zainstalowany telewizor wraz z dwoma głośnikami. Bezpośrednio z sypialni wchodzi się do garderoby o powierzchni 5 mkw. w całości wyłożonej tą sama wykładzina. Drzwi do garderoby wykonane z hartowanego mlecznego szkła, obustronnie otwierane. Garderoba w zabudowie stałej. Zastosowano jasny fornir. Oświetlenie  halogenowe. Na wprost drzwi  przyklejone na ścianie duże lustro o wysokości około 2 m. Nad wejściem do garderoby ukryta kratka klimatyzacyjna.

Łazienka

Łazienka ma 11,8 mkw. Zarówno podłoga jak i ściany wyłożone są naturalnym kamieniem. Przy podłodze  zainstalowano czujnik wody. Ściana na wprost wejścia jest w całości wyłożona lustrami. Lustra są podgrzewane. W prawej części  łazienki znajduje się  dwuosobowa wanna w pełnej opcji, tj. zagłówki, masaż  wodny, powietrzny, aromatoterapia, leczenie światłem, sterowanie temperaturą wody, programy kąpieli, intensywność masaży, długość cykli itd. Wanna samooczyszczająca i samosusząca  zarówno  poszczególne systemy jak i wnętrze wanny. Blat umywalki wykonany z korianu w kolorze kamienia zastosowanego w łazience, 2 umywalki nablatowe.  Pod umywalką znajduje się  szafka w zabudowie stałej złożona z  8 szuflad  Szafki maja funkcje samodomykania. W jednym z luster zainstalowano telewizor, nad głową znajduje się kamera, dzięki której w telewizorze można oglądać tył głowy.  Z lewej strony łazienki  kabina prysznicowa. W niej zainstalowane podtynkowe  dysze  do masażu, 3-stopniowa deszczownica.  Drzwi do kabiny wykonane z bezbarwnego szkła pokryte folią antypara. Podłoga podgrzewana. W suficie zainstalowane głośniki dla oddzielnego sterowania systemem audio. Oświetlenie górne wzdłuż granicy sufitu i ścian na całej powierzchni łazienki, częściowo przechodzące na ściany. Drzwi do łazienki wykonano na zamówienie z hartowanego mlecznego szkła, otwierane wahadłowo.

Ogród zimowy – część rekreacyjna

Powstał dzięki nadbudowaniu przez inwestora konstrukcji szklanej na pierwotnie zajmowanych tarasach na dachu budynku. Zajmuje  łącznie ponad 40 mkw. z tym, ze wyodrębniono w nim  gabinet, saunę i właściwy ogród zimowy. Nadbudówka powstała w oparciu o ścianę budynku. Ściany i sufit wykonane ze szkła bezbarwnego. Na szklanych częściach nadbudowanej konstrukcji, zarówno górnej jak i ścianach zastosowano żaluzje elektryczne sterowane. W celu utrzymania czystości szyb zainstalowano dodatkowy system wodny oczyszczający szyby.  Okna można całkowicie otworzyć, tworząc balkony lub je uchylać. W celu zapewnienia właściwej temperatury zainstalowano 2 klimatyzatory sterowane pilotem. Ogród zimowy ma charakter rekreacyjny. Można z niego wyjść na  taras, 2 balkony lub basen. Wszystkie okna zaopatrzono w moskitiery.

Gabinet

Znajduje się na piętrze  apartamentu. Zajmuje 14,3 mkw. powierzchni. Podłoga w całości pokryta parkietem z  czarnego dębu. Meble wykonane na zamówienie z  hebanu tygrysiego i matowego szkła, zabudowa stała wzdłuż ścian, biurko na stałe przymocowane do ściany, podobnie jak szafki wiszące i półki. W gabinecie umieszczona dodatkowa lodówka wewnątrz mebli, jak również  klimatyzator wmontowany w szereg wiszących szafek, oświetlenie halogenowe  podszafkowe oraz plafon na suficie. Na wprost  wejście antenowe i zestaw  głośników.

Sauna z łazienką

Zajmuje 4,1 mkw. powierzchni. Sauna dwuosobowa ze sterownikiem, wykonana z drewna. Obok kabina prysznicowa oddzielona drzwiami z bezbarwnego szkła  pokryta warstwa antypara. Podłoga podgrzewana, wykonana z czarnego kamienia, przy podłodze czujnik wody, odcinający dopływ w razie awarii. W kabinie deszczownica i zestaw dysz podtynkowych do masażu wodnego. Oświetlenie halogenowe 3 punktowe. Toaleta podwieszana wykonana z czarnej ceramiki, podobnie umywalka stojąca w kształcie walca. Wylewka  wychodząca ze ściany obok mieszacz. W suficie zamontowane głośniki do systemu audio, odrębny dla tego pomieszczenia. Na ścianie sterownik audio, ściany pokryte łupkami  naturalnego kamienia.

Basen 

Położony na jednym z górnych tarasów , niezadaszony. Długości około 6 metrów. Złożony z części basenowej , wyposażonej w przeciwprąd i części  jacuzzi. Basen wbudowany jest w taras pokryty drzewem egzotycznym . W okresie zimowym  przykryty  oryginalnym pokrowcem. Na terenie  części basenowej pod tarasem zainstalowano podnośnik umożliwiający  zwinięcie pokrowca i schowanie go pod powierzchnia basenu w okresie letnim. Podnośnik stanowi część podłogi tarasu. Nad basenem zainstalowano nagrzewnicę, jak również oświetlenie na fasadzie budynku. Cały taras basenowy  otoczony jest   balustradą z przezroczystej pleksi na konstrukcji ze stali nierdzewnej. Za balustradami  3 podłużne, długie donice, w których  zasadzone  są  drzewka iglaste. Na części basenowej dodatkowo znajduje się taras zielony o powierzchni 18,6 mkw., podlewany  automatycznie spryskiwaczami, podobnie jak wspomniane wcześniej donice.

Tarasy górne

Nawierzchnia trawiasta, częściowo pomost drewniany z drzewa egzotycznego. Nad nim zbudowano  pergolę, z belkami z podobnego drzewa. Linie  budynku oddziela dodatkowo usypana opaska z otoczaków. Taras zielony zajmuje łącznie  20,1 mkw. powierzchni. Na tarasach  zainstalowano oddzielne  głośniki w kształcie kamieni jak również  oddzielne sterowanie systemem audio. Trawa podlewana  automatycznie zgodnie z zaprogramowaniem. Na tarasie drewnianym utworzono szpaler zieleni, dzięki użyciu  drewna egzotycznego do zbudowania  donic. Donice  posiadają  automatyczne nawadnianie, rośliny w donicach są  podświetlane  lampami halogenowymi. Nad głównym tarasem zieleni zainstalowano dodatkowe oświetlenie na elewacji budynku, jak również w pasie otoczaków zainstalowano 4 halogeny. Z ogrodu zimowego można jeszcze wejść na balkon, gdzie również zainstalowano dodatkowe nawadnianie roślin. Balkon został również wyłożony egzotycznym drewnem.

Skontaktuj się ze mną

AnnaKokoszko

733 077 077